آویشن(۳۰): مقدمه‌ای بر کینک

من آویشن آموزشگر حرفه‌ای سلامت و لذت جنسی هستم و این برنامه سی‌ام ماست. در این برنامه من به طور مختصر در مورد کینک صحبت می‌کنم.

اشتراک گذاری

برنامه سی‌ام: مقدمه‌ای بر کینک

 

سلام دوستان عزیز،

 

من آویشن آموزشگر حرفه‌ای سلامت و لذت جنسی هستم و این برنامه سی‌ام ماست. در این برنامه من به طور مختصر در مورد کینک صحبت می‌کنم.

 

به طور کلی کینک به مجموع تمایلات و رفتار‌های جنسی گفته می‌شه که خارج از هنجار‌های غالب جنسی باشه و با توافق و اشتیاق کامل همه افراد شرکت‌کننده صورت بگیره. اما خب همه هنجار‌‌های غالب جنسی در هر جامعه‌ای رو نمی‌شه به آسونی دسته‌بندی و تعریف کرد. با این وجود در هر فرهنگ و جامعه‌ای تمایلات جنسی بعضی افراد به راحتی در قالب هنجار‌‌های رایج می‌گنجه درحالی که عده‌ای دیگه ممکنه تمایلاتی داشته باشن که کمتر رایج یا پذیرفته شده باشه. برای بعضی افراد روابط جنسی کینکی بسیار ناخوشاینده و برای بعضی دیگه جذاب. اگر فکرمی‌کنید این برنامه برای شما نیست نگران نباشید چون عده زیاد دیگه‌ای هم مثل شما فکر می‌کنن و اگر هم برای آموزش بیشتر درباره کینک به ما می‌پیوندید، پس خوش ‌آمدید!

 

راستی هنوز برای کینک یه واژه خوب فارسی ساخته نشده برای همین در این برنامه ما از همین واژه استفاده می‌کنیم. پس اگر خواستید بیشتر درباره کینک بدونین کلمه kink رو با حروف لاتین جستجو کنید.

 

وقتی نوبت به سکس و لذت جنسی می‌رسه پیش‌داوری‌ها درمورد اینکه چه رفتاری مناسبه ناگهان بسیار تند و شدید می‌شه. مثلاً اگر یه نفر دوست باشه تا حدی ورزش کنه که بدنش درد بگیره یا حتی زخمی بشه و یا اینکه در یک تیم ورزشی برای رسیدن به قهرمانی آسیب‌های مختصری به بدنش بزنه اون مورد تشویق قرار می‌گیره. اما اگر یه نفر با رعایت نکات ایمنی و کسب رضایت و اعتماد کامل یک شریک جنسی مشتاق بخواد برای رسیدن به لذت جنسی درد رو تجربه کنه، این فرد و شریکش می‌تونن مورد قضاوت زیادی واقع بشن. می‌‌دونم که برای خیلی‌هامون درک اینکه چرا یه نفر دیگه به رفتار جنسی خاصی علاقه داره شاید سخت باشه، اما من شما رو تشویق می‌کنم تا به یاد داشته باشید که انسان‌ها نیاز‌ها، تجربیات، و تمایلات متفاوتی دارن و تنها خودشون می‌تونن تصمیم بگیرن که چه نوع رفتار جنسی براشون مناسبه. چیزی که در حالت معمولی برای یه نفر شاید چندش آور به نظر بیاد در حالت برانگیختگی جنسی برای یه نفر دیگه می تونه هیجان انگیز باشه.

 

اما خب حالا کینک اصلاً چیه؟ با اینکه تعریف دقیق کینک سخته مثال‌های زیادی در این زمینه وجود داره. یک شاخه از کینک فتیش‌ها هستن. فتیش به یه نوع علاقه شدید جنسی به یک شی، عمل جنسی یا حتی اندام بدن گفته می‌شه. مثلاً بعضی افراد به پا یا جوراب علاقه شدیدی دارن که اغلب با برانگیختگی جنسی همراهه. این به اون معنی نیست که این فرد همه جا و همیشه با دیدن پا یا جوراب برانگیخته می‌شه و لذت جنسی می‌بره، بلکه ارضای این علاقه در یک شرایط جنسی و به همراه شریک‌های جنسی مشتاق می‌تونه به افزایش لذت جنسی و هیجان این فرد کمک زیادی کنه. بعضی افراد ممکنه فتیش باسن داشته باشن، یا تماس جنسی در جایی غیراز اتاق خواب، یا مثلاً پوشیدن گیپور هنگام سکس و یا خیلی موارد دیگه. مرزبین علاقه جنسی معمولی و فتیش خیلی نازکه و همیشه در فرهنگ‌های مختلف و در طول زمان هم تغییر کرده.

یه شاخه دیگه از کینک به عنوان بی‌دی‌اس‌ام (‌BDSM) شناخته می‌شه. بی‌دی‌اس‌ام مخفف کلمات زیادیه و شامل مواردی از جمله خود‌آزاری، دیگر‌آزاری، بازی قدرت، روابط ارباب و برده، درد، کنترل و خیلی موارد دیگه می‌شه. خوبه که اشاره کنم که همه این کلمات وقتی که در قالب کینک ازشون استفاده می‌شه مفهوم مشخص و دقیقی دارن. مثلاً دیگر‌آزاری یا همون سادیسم در فرهنگ عامه به عنوان یک بیماری روانی شناخته می‌شه که حتی به مجرمان هم نسبت داده شده. این نوع دیگر‌آزاری با تمایل جنسی فردی که قوانین توافق رو درست رعایت  می‌کنه و می‌خواد با رعایت نکات ایمنی به ارضای این میل بپردازه فرق داره. چون در غیر این صورت این فرد نه تنها کاری غیر اخلاقی انجام داده بلکه مرتکب جرم و خشونت جنسی هم شده. این فرد تفاوت بین شبیه‌سازی فانتزی جنسی تحت این شرایط و دنیای بیرون رو متوجه است و در این نوع رفتار با افرادی که از قبل در این مورد به طور مفصل مذاکره نکردن و اعتمادشون جلب نشده شرکت نمی‌کنه. جالبه که بدونین بیشترافراد کینکی بیشتر تمایلات خودآزاری دارن تا دیگر‌آزاری و البته دسته‌ای هم به هردو گرایش دارن. این‌گونه تمایلات می‌تونن در طول زندگی فرد کم و زیاد بشن و یا ثابت بمونن و مثل هر رفتارجنسی دیگه‌ای اگر با دقت، آگاهی و آموزش کافی انجام بشن احتمال آسیب روانی و جسمی توشون کمتر می‌شه.

 

یک نمونه معروف دیگه از بی‌دی‌اس‌ام محدود کردن حرکت فرده. این عمل ‌می‌تونه شامل بستن دست‌ها یا پا‌‌ها با طناب یا شال و یا حتی استفاده از دست‌بند باشه. محدود‌کردن حرکت فرد حتی در ساده‌ترین نوعش ریسک بالایی داره و می‌تونه به شما و شریکتون آسیب شدیدی بزنه. من امتحان کردن این کار رو به افرادی که در این زمینه تجربه ندارن و آموزش ندیدن توصیه نمی‌کنم. یادتون باشه که اونچه که در پورن می‌بینید جنبه آموزشی نداره و لزوماً روش امنی نیست. من در برنامه‌های آینده در این زمینه توضیح بیشتری می‌دم ولی تا اون‌موقع شما می‌تونین از طناب و دست‌بند نامرئی استفاده کنین و از قدرت تصورتون برای هیجان‌انگیز‌تر کردن رابطه جنسی‌تون بهره ببرین.

—   

قبل از اینکه به پایان این برنامه برسیم می‌خوام به نگرانی که شاید در ذهن خیلی‌هاتون باشه بپردازم.

متاسفانه تحت تاثیر اکثریت پورن که محتواش مردسالانه است تصوری وجود داره که در فضای کینکی هنجار‌های مردسالارانه بازتولید می‌شه و یا اینکه افراد کینکی در برابر این هنجار‌ها سر خم می‌کنن. در پورن مرد‌ها اغلب نقش فرد دیگر‌آزار و سلطه‌گر رو دارن و زن‌‌ها نقش خود‌آزار و مطیع. با اینکه این نوع شبیه‌سازی اگر با رعایت قوانین کینک انجام بشه جایگاه خودش رو داره، نقش‌های کینک تنها در طول  یک صحنه کاربرد دارن و بعد از اتمام صحنه این رفتار‌ها باید اتمام پیدا کنن. راستی یادتون میاد که قبلاً گفتیم صحنه هر جلسه‌ایه که توش شبیه‌سازی فانتزی‌های جنسی اتفاق می‌افته.

 

واقعیت اینه که دنیای کینک بسیار گسترده است. بسیاری افراد از نقش‌بازی کردن و شبیه‌سازی به عنوان فرصتی برای سرکشی از این نوع هنجار‌ها استفاده می‌کنن و یا حتی التیام از آسیب‌های ساختار‌های بی‌عدالتی. همچنین همه روابط کینکی لزوماً دگرجنس‌گرایانه نیستن و افراد با هر جنسیت و گرایش جنسی می‌تونن به نقش‌ها یا فانتزی‌های جنسی گوناگون علاقه داشته باشن. بسیاری از زن‌ها در کینک ممکنه بخوان نقش سلطه‌گر رو داشته باشن تا کنترل و قدرت رو تجربه کنن و یا اینکه بخوان مطیع باشن و در فضایی امن و به همراه شریکی معتمد احساساتشون رو مورد این نقش پردازش کنن. این به معنی نیست که اونا از سرکوب جنسیتی در خارج از صحنه و در زندگی روزمره یا جامعه لذت می‌برن و یا اینکه لزوماً می‌خوان همیشه مطیع پارتنرشون باشن.   

 

در برنامه دهم در مورد شبیه‌سازی فانتزی‌های جنسی صحبت کردیم که اون هم نمونه‌ایه از رفتار کینکی. در اون برنامه روی سه شرط اساسی هوشیاری، احتیاط و توافق واشتیاق کامل تاکید کردیم و اینکه بدون برقراری این سه شرط رابطه جنسی بخصوص از نوع کینکی ریسک بالایی برای آسیب داره و حتی ‌می‌تونه خشونت جنسی باشه. لطفاً برای مرور این سه شرط و همچنین اطلاعات بیشتر در مورد شبیه‌سازی فانتزی‌های جنسی به برنامه دهم آویشن مراجعه کنین. چون برقراری توافق جنسی خوب لازمه روابط جنسی خوب از جمله روابط کینکیه من برای شما یک راهنمای توافق جنسی تهیه کردم که همزمان با این برنامه در وبسایت ما و کانال تلگرام آویشن و باقی شبکه‌های اجتماعی هم منتشر می‌شه. جالبه که بدونین بسیاری از اطلاعاتی که امروزه در مورد کسب رضایت و توافق جنسی در اختیار ماست توسط افراد کینکی تولید شده واستفاده می‌شه. پس امیدوارم که شما هم ،چه به کینک علاقه داشته باشین یا نه، اطلاعات خودتتون رو در این زمینه بالا ببرین و به تمرین توافق جنسی خوب عادت کنین. من در برنامه‌های آینده در مورد رفتار‌های کینکی مختلف و روش‌‌های امن و خوب برای انجامشون بیشتر توضیح می‌دم.

 

تا اون موقع روز و شبتون هر جا که هستین پراشتیاق و دلاتون پر ‌ذوق.

اشتراک گذاری