آویشن (۲۹): سکس و چاقی

من آویشن آموزشگر حرفه‌ای سلامت و لذت جنسی هستم و این برنامه بیست و نهم ماست. در این برنامه من به روابط جنسی و چاقی می پردازم.

اشتراک گذاری

 

برنامه بیست و نهم: سکس و چاقی

 

سلام دوستان عزیز،

 

من آویشن آموزشگر حرفه‌ای سلامت و لذت جنسی هستم و این برنامه بیست و نهم ماست. در این برنامه من به روابط جنسی و چاقی می پردازم.

 

وقتی نوبت به چاقی می‌رسه خیلی از ما عادت کردیم تا به معضل و مشکل فکر کنیم و نه جاذبه و میل جنسی. امروزه در رسانه‌‌ها و خیلی فرهنگ‌ها جوری به چاق بودن نگاه می‌شه که انگار بدترین اتفاقیه که می‌تونه برای یه نفر بیافته. برای افرادی که چاق هستن تبلیغات باور‌‌های نادرست در مورد چاقی و سرزنش‌‌‌های نابه‌جا برای وزن کم کردن لحظه‌ای اون‌ها رو رها نمی‌کنه. با تمام این فشار‌ها واقعیت اینه که افراد چاق هم مثل اغلب افراد تمایلات و نیازهای جنسی دارن و لایق این هستن که یه زندگی جنسی خوب و رضایت‌بخش رو داشته باشن. در واقع همه افراد لایق این هستن که با کسانی در رابطه دوستی یا عاطفی باشن که از اون‌‌‌ها و بدنشون در هر شکل و اندازه‌ای حمایت می‌کنن. شکل و اندازه بدن همه ما به دلایل مختلفی در طول زندگیمون تغییر می‌کنه پس خوبه که هر چه زودتر تعصب‌ در مورد اینکه چه شکل و اندازه‌ای بهتره رو کنار بذاریم و خودمون یا شریک جنسی‌مون رو از لذت‌های جنسی و عاطفی محروم نکنیم!

 

نگاه جامعه به اینکه چه بدنی سکسی و جذابه در جوامع مختلف متفاوته و در طول زمان هم تغییر می‌کنه. مثلاً در گذشته‌های نه چندان دور چاقی در ایران نشانه سلامت و زیبایی بود. امروزه شاید یکی از سخت‌ترین قسمت‌های چاق و سکسی بودن، خود «بودن» باشه. افراد چاق به ندرت در پورن دیده می‌شن و یا سوژه عشقی در فیلم‌ها و سریال‌ها هستن. به افراد چاق دائماً  این پیام داده می‌شه که باید بدن خودشون رو قایم کنن چون بدنشون زشت و چندش‌آوره. باوری نادرست که خود افراد چاق هم تحت تاثیر این پیام‌‌ها شاید به اندازه سایر افراد باورش کنن. حتی اطلاعات غلطی داده می‌شه که واژن افراد چاق بزرگ‌تره و کیر افراد چاق کوچک‌تر و یا اینکه افراد لاغر لذت جنسی بیشتری رو تجربه می‌کنن ولی  واقعیت اینه که  اضافه وزن روی اندازه اندام جنسی و یا تمایل جنسی یا توانایی برای تجربه لذت جنسی تاثیری نداره اما این همه فشار روانی روی دید افراد نسبت به خودشون و شریکشون می‌تونه تاثیری مخرب داشته باشه. خب پس با این همه انرژی منفی چه باید کرد؟

در واقع قدم اول برای شما و همچنین شریک‌های جنسی‌تون اینه که این روند مخرب چاق‌ستیزی رو برعکس کنین و با بدنتون یه رابطه مثبت برقرار کنین. این کار زمان می‌بره و نیاز به آموزش مداوم و تمرین و پشتکار داره. یک تمرین خوب لخت بودنه. برای خیلی از ما حتی تنهایی لخت بودن هم سخته چه برسه به اینکه جلوی یه نفر دیگه لباس‌هامون رو در بیاریم. می‌دونم که عادت کردیم در آینه دنبال زشتی‌ها بگردیم ولی من می‌خوام شما رو تشویق کنم تا به بدن خودتون در آینه نگاه کنین و به بزرگ بودن خودتون عادت کنین و به جذابیت و زیبایی پیچ و خم‌های منحصر به فردتون افتخار کنین. سعی کنین به دیدن بدن لخت خودتون عادت کنید و با‌هاش راحت باشین. کار‌های مختلف رو امتحان کنین. لباس‌هایی بپوشید که به جای قایم کردن انحنای بدن شما اونا را اغراق کنه. اگر دوست دارید آرایش کنین و اگر دوست دارید ژولیده باشید. لذت بردن از بدنتون رو در شکل‌های مختلف و از تمام جوانب تجربه کنین. اگر دوست دارین کمی برقصین یا حتی خودارضایی رو امتحان کنین. اگر یه شریک خوب و فهمیده دارین ازش بخواین تا شما رو همراهی کنه. داشتن یه شریک مهربون که زیبایی و جذابیت ظاهر و باطن شما رو در هر شکل و اندازه‌ای می‌بینه و این و به شما ابراز می‌کنه می‌تونه خیلی کمک کنه. اگر شریک شما با بدن شما مشکلی داره بدونین که مشکل از اونه نه شما. در واقع توصیه من اینه که از کسی که در مورد بدن شما بدگویی می‌کنه پرهیز کنین چون شما لایق کسی هستین که به شما احترام می‌ذاره و شما رو با هر شکلی دوست داره.  

 

قدم دوم اینه که با شریکتون در مورد تمایلات و نیاز‌های جنسی‌تون یه گفتگوی صادقانه داشته باشید. بعضی افراد چاق شاید احساس کنن که همین‌ که یه نفر بهشون تمایل جنسی داره کافیه و دیگه نباید انتظار دیگه‌ای از رابطه جنسی داشته باشن. یادتون باشه که شما ارزشمند هستین و حق شماست که  نیاز‌های جنسی‌تون شنیده فهمیده و برآورده بشه. به عنوان مثال می‌تونین به شریکتون بگین که دوست دارین که با پستان‌هاتون بازی کنه اما نمی‌خوایین که ران‌هاتون رو لمس کنه . برای اطلاعات بیشتر در مورد اهمیت و چگونگی صحبت کردن در مورد سکس به برنامه دوم آویشن گوش کنین. راستی همه برنامه‌ها هم روی وبسایت و هم در کانال تلگرام و ساندکلود هستن.

بدن‌های مختلف در هر اندازه‌ای انعطاف‌پذیری‌های گوناگونی دارن پس با شریکتون در مورد اینکه چه پوزیشن‌هایی برای هر دوتون بهتره صحبت کنین. شما شاید به یک نوع پوزیشن عادت کرده باشین اما متوجه بشین که به هر دلیلی این پوزیشن برای بدن شما و شریکتون مناسب نیست. پس ذهنتون رو باز نگه دارین و از امتحان کردن پوزیشن‌های جدید نترسین. درصورت نیاز از چند بالشت یا سایر مبلمان مثلاً صندلی برای حمایت از بخش‌های مختلف بدنتون کمک بگیرین. مثلاً برای دخول عمیق‌تر شاید نیاز داشته باشین تا زیر باسنتون یه بالشت قرار بدین و پاهاتون رو بیشتر بالا ببرین. یادتون نره که سکس خوب محدود به تماس اندام جنسی نیست و از دست و دهن و سایر اندام خودتون و شریکتون هم برای لذت و نزدیکی بیشتر استفاده کنین. شما می‌تونین از اسباب‌بازی‌های جنسی هم برای هیجان‌انگیزتر کردن سکس کمک بگیرین. امروز انواع اسباب‌بازی‌های جنسی با قابلیت‌های مختلف و برای بدن‌های مختلف ساخته‌ می‌شه.

راستی سعی کنین نگران اینکه بدنتون در هنگام سکس چه شکلی هست نباشین. همه موقع سکس بدن‌هاشون شکل‌های عجیب و غریبی داره. روی حس‌تون موقع سکس تمرکز کنین و ببینین بدنتون نسبت به کار‌های مختلف و تماس با اندام مختلف چه واکنشی داره. از شریکتون بخوایین تا به شما یاد‌آوری کنه که چقدر به شما و بدنتون علاقه داره و شما هم سعی کنین تا حرفش رو باور کنین.  

 

برای خیلی افراد چاق چیزی که بیشتر از همه مانع سکس خوب داشتن می‌شه محدودیت‌های جسمی نیست بلکه فشار‌های روانی واجتماعیه. پس یکی از بهترین کار‌هایی که می‌تونین بکنین اینه که دیدگاه خودتون و اطرافیانتون رو در مورد چاقی تغییر بدین. من شما رو تشویق می‌کنم سعی کنین دنبال رسانه‌هایی بگردین که در اونا افراد چاق به شکلی مثبت نمایش داده شدن. اگر پورن نگاه می‌کنید به دنبال بازیگر‌های چاق باشید، اگر یوگا کار می‌کنید به دنبال ویدیو‌های آموزشی توسط آموزشگران چاق باشید. اگر رقص رو دوست دارین، افراد چاق رو در حال رقصیدن ببینید. امروزه افراد چاق از بدنشون به انواع مختلف و خلاقانه‌ای برای لذت بردن نه تنها از سکس بلکه از زندگی استفاد می‌کنن.    

 

و یادتون باشه که آموزش از سنین کودکی در این زمینه مهمه. پیام‌های منفی درباره چاقی از کودکی در ذهن بچه‌‌ها نفوذ می‌کنه و اثرات مخربش رو سال‌های سال به جا می‌ذاره. من یک کتاب کوتاه برای کودکان رو ترجمه کردم به نام «مامان چاق بزرگ» به طراحی و نوشته دنیل بوشر که به همراه این برنامه  براتون ارسال می‌کنم برای دریافت این کتاب به وبسایت ما مراجعه کنین یا به کانال آویشن در تلگرام بپیوندید. همچنین در آینده من تصاویری رو از پوزیشن‌های گوناگون برای افراد با اندازه‌های گوناگون منتشر می‌کنم که امیدوارم براتون مفید واقع بشه. پس ما رو در شبکه‌های اجتماعی و هم کانال ماهواره‌ای توشه دنبال کنید!   

 

تا برنامه آینده روز و شبتون هر جا که هستین پراشتیاق و دلاتون پر ‌ذوق.

 

اشتراک گذاری