آویشن(۲۸): اختلال نعوظ

من آویشن آموزشگر حرفه‌ای سلامت و لذت جنسی هستم و این برنامه بیست و هشتم ماست. در این برنامه من به بهبود اختلال نعوظ می پردازم.

اشتراک گذاری

برنامه بیست وهشتم: مشکلات کیر- قسمت دوم – اختلال نعوظ

 

سلام دوستان عزیز،

 

من آویشن آموزشگر حرفه‌ای سلامت و لذت جنسی هستم و این برنامه بیست و هشتم ماست. در این برنامه من به بهبود اختلال نعوظ می پردازم.

 

برنامه امروز قسمت دوم از سری برنامه‌‌ها در مورد اختلالات آلت جنسی منتسب به مردان یا همون کیره. ولی اول بیاین ببینیم اختلال نعوظ یعنی چی. اختلال نعوظ به حالتی گفته می‌شه که در اون فرد بر خلاف میلش به طور موقت و یا دائم توانایی راست نگه‌داشتن کیرش رو نداره. از نظر پزشکی اختلال نعوظ فقط شامل افرادی می‌شه که در بیشتر از نیمی از مواقع این مشکل رو تجربه می‌کنن. و خوبه که بدونین از دست دادن موقت توانایی نعوظ در طول رابطه جنسی در اغلب موارد امری طبیعیه و لزوماً نیازی به نگرانی و درمان نداره.

 

اینجا می‌خوام یک بار دیگه تأکید کنم که قبل از هر چیزی خوبه در مورد هر مشکلی با شریکتون یه گفتگوی صادقانه داشته باشین و توقعات و انتظاراتتون از رابطه جنسی رو بیان کنین و یادتون هم باشه که عملکرد کیر در هر حالتی نباید مانعی برای لذت بردن از سکس و برقراری یه رابطه جنسی خوب باشه. متأسفانه در خیلی موارد شریک‌های ‌جنسی افراد می‌تونن برداشت‌های سریعی بر مبنای عملکرد کیر بکنن و خود این مسئله می‌تونه تنش و اضطراب رو در رابطه افزایش بده و مشکل نعوظ رو شدیدتر کنه. تجربیات جنسی منفی و خشونت جنسی و حتی ناراحتی‌های روانی مثل افسردگی روی میل جنسی تأثیر می‌ذارن و حمایت همه جانبه یه پارتنر خوب در این موارد خیلی مهمه. مشاوره با یک روانشناس متخصص هم می‌تونه به بهبود سلامت روانی شما و حل مشکلات احتمالی در رابطه و یا در مورد مسائل جنسی کمک کنه که در نهایت می‌تونه تاثیر مثبتی روی افزایش اشتیاق جنسی و توانایی برای نعوظ داشته باشه.

معمولاً افرادی که دارای کیر هستن ممکنه نعوظ رو هر وقت که کیر به طور مستقیم تحریک نمی‌شه از دست بدن و این لزوماً به معنی عدم اشتیاق یا تمایل جنسی اونا نیست. و همین‌طور راست شدن کیر به خودی خود به معنی آمادگی جنسی و میل برای برقراری رابطه جنسی هم نیست. پس بهتره که به جای حدس زدن اشتیاق جنسی شریکتون بر مبنای نعوظ، خیلی مستقیم و راحت از شریکتون در مورد علاقه و اشتیاقش بپرسین.

همون‌طور که در برنامه قبلی یعنی برنامه ۲۷ هم اشاره کردم، اگر هر مشکلی مربوط به کیر از جمله اختلال نعوظ به طور ناگهانی پدیدار شده خوبه که برای یه معاینه کامل به پزشک مراجعه کنین تا بخصوص از سلامت پروستات و تعادل هورمونی بدنتون مطمئن بشین. چون نعوظ به طور مستقیم به گردش خون وابسته است، افزایش سن و همچنین بیماری‌هایی مثل بیماری قلبی، دیابت، و فشار‌خون بالا هم ممکنه دشواری در نعوظ رو بوجود بیاره. از جمله عوامل دیگه‌ای که می‌تونن نعوظ رو سخت کنن دارو‌های مختلف از جمله دارو‌های ضدافسردگی و ضد‌روان‌پریشی هستن و همچنین مصرف الکل و داروهای روان‌گردان و سیگار کشیدن. یک دسته خاص از دارو‌های ضدافسردگی به نام اس‌اس‌آر‌آی‌ها (SSRI) تاثیر قابل توجهی روی قابلیت برای نعوظ دارن پس اگر از این دسته داروها استفاده می‌کنین و دچار اختلال نعوظ شدین، شما با مشورت با پزشکتون می‌تونین نوع دارو رو تغییر بدین.

 

خیلی‌هاتون در مورد درمان‌ دارویی اختلال نعوظ پرسیده بودین. با اینکه مصرف قرص‌هایی مثل سیلدنافیل (Sildenafil) یا تادالافیل (Tadalafil) روش‌‌هایی میان‌بر برای حل اختلال نعوظ هستن، جالبه که بدونین نیمی از افراد مصرف این دارو‌ها رو به دلایل مختلف از جمله عوارض جانبی ترک می‌کنن. همچنین این قرص‌ها در تعداد قابل توجهی از افراد بی‌تأثیر هستن پس خوبه که راهکار‌های غیردارویی رو هم در نظر بگیرید.

 

یه نکته مهم اینه که اگر اختلال نعوظ فقط هنگام پوشیدن کاندوم براتون بوجود میاد خوبه که اندازه و نوع کاندوم رو عوض کنین تا کاندوم مناسب خودتون رو پیدا کنین. اگر کاندوم خیلی کوچیک باشه هم احتمال پارگی افزایش پیدا می‌کنه و هم فشار زیاد از حد روی کیر می‌تونه جریان خون در کیر رو کم کنه و راست نگه داشتن کیر رو مشکل و اگر کاندوم بزرگ باشه نه تنها کاندوم ممکنه از جاش در بیاد بلکه با کاهش حس لذت جنسی باز هم نعوظ رو دشوار می‌کنه. همین‌طورکاندوم‌ها با ضخامت‌های گوناگونی ساخته می‌شن و شما شاید برای افزایش لذت نیاز به یک کاندوم نازک‌تر داشته باشین. شما همچنین می‌تونین با استفاده از چند قطره مایع روان‌کننده غیر‌روغنی داخل کاندوم به افزایش تحریک جنسی در کیر کمک کنین. یادتون نره که روان‌کننده‌های روغنی در تماس با کاندوم مقاومت اون رو کم می‌کنن که موجب پارگی کاندوم می‌شه.

 

افزایش تحریک و برانگیختگی جنسی هم می‌تونه به شما کمک کنه. گاهی اوقات تحت تاثیر فشار زندگی و استرس شما ممکنه نیاز به زمان بیشتری برای ریلکس شدن وآمادگی برای برقراری رابطه جنسی داشته باشین پس خوبه زمان بیشتری رو صرف نوازش و ماساژ دادن و تحریک نقاط مختلف بدن خودتون و شریکتون کنین. اگر می‌دونین که یه عمل جنسی خاص یا یه فانتزی جنسی شما رو هیجان‌زده می‌کنه خوبه که در موردش با شریکتون صحبت کنین تا ببینین آیا اون علاقه‌ای به انجام این کار داره یا نه. لطفاً به برنامه دهم آویشن در مورد شبیه‌سازی فانتزی‌های جنسی هم گوش کنین. راستی شما همه برنامه‌های ما رو روی وبسایت می‌تونین پیدا کنین.  

در مواردی هم شاید تماشای پورن بتونه به افزایش برانگیختگی جنسی شما کمک کنه. اگر مایل به تماشای پورن به همراه شریکتون هستین مطمئن باشین تا رضایت اون و در این زمینه جلب کنین. اینجا خوبه که اشاره کنم که برای بعضی افراد تماشای بیش از اندازه پورن می‌تونه روی میل جنسی فرد برای برقراری رابطه جنسی تأثیرمنفی بذاره و در این صورت خوبه برای مدتی مصرف پورن رو کم یا متوقف کنین. انواع گوناگون پورن تاثیرات متفاوتی روی افراد مختلف دارن پس خودتون بسنجین که بهترین کار برای شما و بالا بردن کیفیت روابط جنسی‌تون چیه. باز هم یادآوری می‌کنم که بازیگرهای پورن بازیگر هستند و شما نباید از خودتون و بدنتون یا از شریکتون و بدنش انتظار عکس‌العمل‌هایی رو داشته باشین که توی پورن می‌بینین. به عنوان مثال این تصور که فرد دارای کیر باید بتونه برای مدت خیلی زیادی کیرش رو سفت نگه داره نادرسته. من در برنامه‌های آینده بیشتر در مورد پورن و تاثیرات احتمالی اون صحبت می‌کنم ولی خوبه که بدونین اکثر بازیگران پورن یا از قرص‌های مخصوص نعوظ استفاده می‌کنن و یا دچار دیر‌انزالی هستن.

 

یک روش دیگه برای بهبود اختلال نعوظ انجام تمرین کیگل(kegel) هست. تمرین کیگل یا به برخی گویش‌ها کِگِل به انقباض یه ماهیچه‌ لگنی به نام ماهیچه‌ پی‌سی گفته می‌شه. ماهیچه پی‌سی همون ماهیچه‌ای هست که به شما کمک می‌کنه جریان ادرار رو متوقف کنین. این ماهیچه‌‌ در همه افراد وجود داره و تقویتش در افرادی که کیر دارن مزایای زیادی از جمله کمک به اختلال نعوظ و همچنین زودانزالی داره. برای تمرین کیگل خوبه که ماهیچه‌ پی‌سی رو به مدت پنج ثانیه منقبض کرده و به مدت پنج ثانیه رها کنین و این کار رو ۱۰ تا ۱۵ مرتبه در هر جلسه و هر روزانجام بدین. تمرین کیگل برای همه افراد مزایای زیادی داره و من در این مورد در برنامه‌های آینده  بیشتر توضیح می‌دم.  

 

روش آخری که می‌خوام امروز بهش اشاره کنم استفاده از کاک‌رینگه (cockring) .از کاک‌رینگ یا همون حلقه‌ی کیر می‌شه برای افزایش فشار خون در کیر استفاده کرد. برای استفاده از کاک‌رینگ داخل حلقه رو به کمی مایع روان‌کننده آغشته کنین و قبل از نعوظ حلقه رو دور پایه کیرقرار بدین. روش‌های دیگه‌ای برای پوشیدن کاک‌رینگ هم وجود داره که من در برنامه‌های آینده بیشتر در موردشون توضیح می‌دم. حواستون باشه که اگر هنگام استفاده از کاک‌رینگ احساس درد یا ناراحتی داشتین حتماً اون رو در بیارین و از یک کاک‌رینگ بزرگتر استفاده کنین. همچنین مهمه که بیشتر از حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه از کاک‌رینگ استفاده نشه تا بافت کیرآسیب نبینه.

 

امروزه روش‌های زیادی برای تقویت نعوظ موجوده  که ممکنه در ایران هم در دسترس باشند .خوبه که قبل از امتحان کردن هر روشی اطلاعات خودتتون رو در مورد عوارض جانبی و خطرات هر روش بالا ببرین تا به خودتتون یا شریکیتون آسیبی نرسه. امیدوارم که با رعایت این موارد رابطه‌های جنسی شیرین و لذت‌بخشی‌ رو داشته باشین.

 

تا برنامه آینده روز و شبتون هر جا که هستین پراشتیاق و دلاتون پر ‌ذوق.

اشتراک گذاری