آویشن (۱۰) : فانتزی‌های جنسی

بحث فانتزی‌های جنسی یکی از اون بحث‌های پر طرفدار بین سوال‌های شما بوده که شامل خیلی موارد و جزییات می‌شه.

اشتراک گذاری

پادکست دهم: فانتزی‌های جنسی و شبیه سازی اون‌ها در واقعیت

سلام دوستان عزیز،

من آویشن آموزشگر حرفه‌ای سلامت و لذت جنسی هستم و امروز می‌خوام راجع به فانتزی‌های جنسی با شما صحبت کنم. بحث فانتزی‌های جنسی یکی از اون بحث‌های پر طرفدار بین سوال‌های شما بوده که شامل خیلی موارد و جزییات می‌شه. می دونم که بعد از این برنامه باز هم براتون سوال پیش میاد، پس راه‌های ارتباطی ما رو فراموش نکنید.

جینگل —

فانتزی‌های جنسی یا تخیلات جنسی اصلا چی هستن؟ کلمه فانتزی خودش به معنی «تصور یه موقعیت خیالی» هستش و وقتی این نوع تخیلات با افکار جنسی همراه می‌شن می‌تونن سبب ابراز احساسات جنسی و حتی برانگیختگی جنسی در بعضی افراد بشن. یادتون نره این که چه چیزی یه فانتزی جنسی محسوب می‌شه به تعریف شخصی افراد بستگی داره و اینکه چه اعمالی رو اعمال جنسی می‌دونن. همون طور که به طور ناخواسته یه فانتزی جنسی ممکنه به خوابتون بیاد، شما ممکنه که مثلاً در هنگام خودارضایی به صورت داوطلبانه به یک فانتزی جنسی مورد علاقتون فکر کنین. فانتزی‌های جنسی همون طور که از اسمشون معلومه فقط افکار ما هستن و مثل سایر افکار و تخیلات ما می‌تونن به طور ناخواسته و یا داوطلبانه ظاهر بشن.

فانتزی‌های جنسی اغلب با بخشی از هویت و شخصیت ما ارتباط مستقیم یا غیرمستقیم دارن ولی این دلیل نمی شه که ما خودمون یا دیگران رو بر اساس این نوع تخیلات قضاوت کنیم. این که چرا بعضی تخیلات جنسی در ذهن ما بوجود میان دلایل خیلی پیچیده‌ای داره و نیاز نیست که احساس کنین باید تمام این دلایل رو متوجه بشین مگر اینکه خودتون مایل باشین. چیزی که مهمتره اینه که حالا که این فانتزی‌ها رو دارید، می‌خواین چه کار بکنین؟

فانتزی‌های جنسی مانند رویاهای ما طعم‌ها و رنگ‌های گوناگون دارن. بعضی‌هاشون ممکنه به واقعیت خیلی نزدیک باشند و بعضی دیگه تو یه دنیای عجیب و باورنکردنی اتفاق می‌افتند. در هر صورت من می‌خوام بهتون بگم فانتزی‌های جنسی شما هر چی که باشن ارزش شما رو بالا یا پایین نمی‌برن و چیزی به نام فانتزی‌های جنسی خوب یا بد وجود نداره. می‌دونم خیلی از ماها ممکنه به خاطر داشتن بعضی تخیلات جنسی احساس شرم یا گناه کنیم. من می‌خواهم شما رو تشویق کنم به جای احساسات منفی سعی کنین فانتزی‌های جنسی‌تون رو به عنوان بخشی از خودتون بپذیرید.

این خیلی مهمه که ما بین فانتزی و واقعیت تمایز قائل بشیم. ذهن شما جزیی از حریم خصوصی شماست. اما وقتی افکار شما به واقعیت می‌خوان تبدیل بشن اونوقته که باید حواسمون جمع باشه تا به خودمون و دیگران آسیب روانی و جسمی نزنیم. به واقعیت در آوردن فانتزی‌های جنسی بعضی وقتها بهش شبیه‌سازی هم گفته می‌شه. اینکه شما با فانتزی‌های جنسیتون چه کار می‌خوایین بکنید می‌تونه چند تا حالت داشته باشه.

یه دسته فانتزی‌هایی هستن که فرد به هر دلیلی هیچ تمایلی به اینکه اونها رو شبیه‌سازی کنه نداره و یا اینکه موقعیتش رو نداره. مثلاً برای یه نفر ممکنه فکر کردن به داشتن رابطه‌ جنسی با یه هیولا باعث تحریک جنسی بشه ولی در واقعیت می‌دونه که امکان این کار وجود نداره. یا مثلاً برای یه نفر ممکنه فکر کردن به مورد تجاوز واقع شدن موجب تحریک احساسات جنسی و حتی برانگیختگی جنسی بشه اما این فرد هیچ تمایلی به اینکه در واقعیت مورد تجاوز واقع بشه رو نداره.

حالت دوم وقتیه که شخص بخواد یه فانتزی رو به کمک یه شریک مشتاق و فوق العاده قابل اعتماد شبیه سازی کنه. برای این کار سه شرط اساسی وجود داره. این سه شرط اینه که برای شبیه سازی فانتزی‌ها باید با احتیاط، با هوشیاری، و با رضایت کامل طرفین پیش برین.

حالا این احتیاط، هوشیاری و رضایت کامل یعنی چی؟ خب، همونطور که حدس زدین با احتیاط پیش رفتن یعنی اینکه سعی کنیم تا ریسک آسیب دیدن و آسیب رسوندن در هنگام شبیه سازی رو به حد اقل برسونیم. برای این کار خیلی مهمه که به هر مرحله از شبیه سازی فکر کنین و ببیین چطور می‌تونین احتمال آسیب روانی و جسمی رو کم کنین. مثلا اگر شبیه سازی فانتزی‌تون شامل این می شه که دست‌هاتون با طناب بسته  باشه، خیلی مهمه که مواظب باشین تا نوع مناسب طناب و گره‌های درست رو قبل از ورود به صحنه انتخاب کنین ‌ تمرین کنین تا به پوست یا مچ دست آسیب وارد نشه. راستی منظورم از صحنه هر جلسه‌ای هست که توش شبیه سازی فانتزی‌های جنسی داره اتفاق می‌افته. یا مثلا یه قدم مهم دیگه هم اینه که حتماً یه قیچی پزشکی و تیز رو در دسترس داشته باشین تا در موارد اضطراری بتونین سریع طناب رو ببرین. نوک تیغ‌های قیچی پزشکی گرد هست تا شما اتفاقی به شریکتون آسیب نزنین. پس می‌بینین که حتی یه شبیه‌سازی ساده هم می‌تونه شامل خیلی جزییات بشه که باید از قبل بهشون فکر کنین.

کم کردن آسیب روانی هم بخش مهمی از احتیاطه.  یکی از مهم‌ترین بخش‌های شبیه سازی فانتزی‌های جنسی مواظبت از همدیگه بعد از اتمام صحنه است. این می‌تونه شامل صحبت کردن راجع به صحنه و یا تماس ملایم مثل بغل کردن همدیگه بشه. بعضی افراد ممکنه نیاز به یه پتو و نوشیدنی گرم داشته باشن و بعضی دیگه شاید بخوان تنها باشن و افکارشون رو بنویسن. از شریکتون بپرسین که فکر می‌کنه بعد از اتمام صحنه چی نیاز داشته باشه و همینطور نیازهای خودتون رو بیان کنین.

شرط دوم هوشیاریه. هوشیاری به معنی اینه که در هیچ کدام از مراحل  شبیه سازی نباید تحت تاثیر هیچ گونه مشروبات الکلی و مواد مخدر یا مواد روان گردان باشین. در بعضی مواقع هم فرد به دلیل خستگی زیاد یا استرس ممکنه هوشیاری کامل نداشته باشه. می‌دونم که خیلی هامون به دلایل مختلف ممکنه تمایل به مصرف مشروبات الکلی یا مواد روان گردان در موقع سکس داشته باشیم، اما توصیه من اینه که هیچ وقت بدون هوشیاری کامل وارد یه صحنه شبیه‌ سازی فانتزی نشین. در بعضی موارد یه فانتزی جنسی ممکنه شامل این بشه که یه نفر کاملاُ هوشیار نباشه. در این شرایط  حتماً جزییات و چگونگی اینگونه شبیه‌ سازی باید با دقت بررسی بشه و این تصمیم باید با هوشیاری کامل گرفته بشه. به طور کلی اگه شما احساس می‌کنین که خودتون یا شریکتون حداقل به اندازه اینکه رانندگی کنین هوشیاری ندارین بهتره که صبر کنین و شبیه‌ سازی رو یه موقع دیگه انجام بدین.

شرط سوم که فوق العاده مهمه همون اشتیاق و رضایت کامل طرفین برای انجام یه شبیه‌ سازیه که بارها در موردش صحبت کردیم. برای تضمین این موضوع راجع به جزییات یه صحنه قبل از شروع صحنه مفصل صحبت  کنین تا خیالتون راحت باشه که همه متوجه هستن که چه اتفاقاتی قراره بیافته. برای بعضی شبیه‌سازی‌ها این مرحله ممکنه روزها و یا حتی ماه‌ها طول بکشه.این خیلی مهمه که بدونیم چیزی که شبیه‌ سازی و نقش بازی کردن رو از خشونت جنسی جدا می‌کنه همین اشتیاق و رضایت کامله که اون هم حاصل مذاکرات طرفینه. به جای اینکه فرض کنین شریکتون چی رو ممکنه دوست داشته باشه حتماً باهاش صحبت کنین تا مطمئن بشین اشتیاقتون دو طرفه است. وقتی بحث‌های قبل از صحنه تموم شد باید مطمئن بشین که همه افراد می‌تونن صحنه رو در هر لحظه‌ای و به هر دلیلی متوقف کنن. برای این کار روش‌های مختلفی وجود داره که من اینجا دوتاش رو سریع نام می‌برم.

روش اول استفاده از کلمه رمزه. کلمه رمز می تونه هر واژه‌ای باشه که اگر یه نفر وسط صحنه اون و بگه بتونه همه چیز رو متوقف کنه. به طور کلی کلماتی مثل «نه» یا «صبر کن»  و یا هر جمله و کلمه‌ای که به معنی توقف صحنه باشه می‌تونه کفایت کنه و همه افراد باید از این موضوع تبعیت کنن. در بعضی موارد شما ممکنه بخوایین بگین «نه» یا مثلاً «خواهش می کنم این کار رو نکن» ولی در واقع نمی‌خوایین که صحنه متوقف بشه. در این موارد کلمه رمز می‌تونه یه چیز رندوم ولی ساده باشه مثلاً «هندونه». اینجوری صحنه فقط در حالی متوقف می شه که یه نفر بگه «هندونه».

روش دوم کسب رضایت کامل در هر مرحله از شبیه سازی، تکنیک چراغ راهنماست. این تکنیک بخصوص موقع  امتحان کردن عمل‌های جدید جنسی خیلی به کار میاد. مثلا شما ممکنه وسط صحنه داشته باشین که به باسن شریکتون سیلی بزنین. بعد از چند سیلی اول از شریکتون می پرسین «این چطوره؟» و او ممکنه جواب بده «سبزه». این یعنی اون داره از این کار لذت می بره و اشتیاق کامل داره. بعد از یه مدتی اون ممکنه بگه «زرده». این یعنی که اون می خواد شما شدت یا سرعت عمل رو کم کنین ولی لازم  نیست که عمل کاملاً متوقف بشه. ولی اگه شریکتون بگه «قرمزه»  شما حتماً باید عمل رو بلافاصله متوقف کنین. شما می‌تونین این تکنیک رو به همراه روش کلمه رمز و یا با روش‌های دیگه استفاده کنین. راستی به نظر شما از چه روش‌های دیگه‌ای می شه استفاده کرد تا از رضایت و اشتیاق کامل و مدام شریکمون مطئين بشیم؟ اگر تجربه‌ای در این زمینه دارید با ما در میون بذارید تا در موردش صحبت کنیم.

خب دوستان داریم به پایان این پادکست هم نزدیک می‌شیم. فانتزی‌های جنسی و شبیه سازی‌های اونا فوق العاده متنوع هستن و من در پادکست‌های بعدی حتماً راجع به جزییات بعضی فانتزی‌های رایج مثل روابط ارباب و برده، فتیش‌ها و دیگر شاخه‌های BDSM بیشتر توضیح می‌دم. نکته خیلی مهم اینه که با صبر و حوصله پیش برین و سه شرط احتیاط، هوشیاری، و رضایت کامل رو هم هیچ وقت فراموش نکنین.
 تا یه پادکست دیگه روز و شبتون هر جا که هستین پر اشتیاق و دلاتون پر ذوق.

اشتراک گذاری