آویشن (۸) : پرسش و پاسخ با آویشن - رابطه مقعدی

متاسفانه این یه شایعه‌ای هست که دکترها می تونن دخول رو تشخیص بدن، چه در مورد دخول مقعدی و چه دخول واژنی. هیچکس نمی تونه به طور علمی ثابت کنه که یه نفر دخول داشته یا نه مگر اینکه در اثر دخول نا مناسب ناحیه مقعدی یا واژن آسیب دیده باشه که اون هم در اغلب موارد فقط نشانه های کوتاه مدت داره.

اشتراک گذاری

س: سلام آویشن امیدوارم که حالت خوب باشه! خسته نباشی با پادکست هایی که برای سایت دوجنسگرا درست می‌کنی.

آ: سلام خواهش می‌کنم. امیدوارم تو هم حالت خوب باشه.

‌س: بعد از اینکه این هفت تا پادکست‌مون و منتشر کردیم یه سری دوستامون سوال‌هایی مطرح کردن که می خواستیم ازت بپرسیم تا بتونیم از همین طریق رادیو و پادکست‌هامون جوابشون رو بدیم. و بعدا هم روی شبکه‌های اجتماعی دیگه هم منتشر بکنیم. اگه موافق باشی من یکی یکی سوال‌ها رو بپرسم و تو هم لطف کنی جواب‌ها رو بدی.

آ: بله حتما. خوشحال می‌شم.

س: اولین سوال، سوالیه که مینو مطرح کرده. مینو نوشته یه سوال داشتم در مورد رابطه مقعدی. پزشک قانونی ایران میگه میتونه تشخیص بده کسی قبلا رابطه داشته یا نه؟  و این که مقعد بعد از مدتی بزرگ میشه و شخص مبتلا به بیماری ناتوانی در کنترل مدفوع و گاز خارج شده از بدن میشه! و همچنین رابطه دهانی سالم هم میتونه باشه؟ در ضمن من کمی نگران پوست اضافی هستم که بین مقعد ومبهلم وجود داره. این میتونه از علائم نشان دهنده سکس مقعدی باشه؟ درسته؟ (وقتی که پاهام به هم چسبیده میاد بیرون)

آ: مینو جان، دخول مقعدی اگر درست انجام بشه هیچ تاثیر یا نشانه دراز مدتی نداره. متاسفانه این یه شایعه‌ای هست که دکترها می تونن دخول رو تشخیص بدن، چه در مورد دخول مقعدی و چه دخول واژنی. هیچکس نمی‌تونه به طور علمی ثابت کنه که یه نفر دخول داشته یا نه مگر اینکه در اثر دخول نامناسب ناحیه مقعدی یا واژن آسیب دیده باشه که اون هم در اغلب موارد فقط نشانه‌های کوتاه مدت داره. تنها چیزی که من می‌تونم فکر بکنم اینه که مثلا اگر معاینه بلافاصله بعد از دخول اتفاق بیافته دکتر ممکنه بتونه آثاری از ترشحات بدن شخص دیگری رو بدن شما پیدا کنه.

برخلاف مجرای واژن که دربعد از دخول ماهیچه‌هاش به سرعت به اندازه طبیعی بر می‌گردن، ماهیچه‌های مقعد ممکنه که در اثر دخول  به طور کوتاه مدت یه مقدار کش بیان و گشاد بشن ولی شما در معرض بیماری ناتوانی کنترل مقعد نخواهی بود پس خیالتون راحت باشه!

در مورد اینکه دخول مقعدی رو چطور می‌شه انجام داد که درد نداشته باشه این مهمه که برای دخول مقعدی از مایع‌های روان‌کننده استفاده کنین و با صبر و حوصله به ماهیچه‌های مقعد اجازه بدین که ریلکس بشن. اگر دخول توسط کیر یا قضیب صورت می‌گیره حتما باید از کاندوم استفاده کنین تا از انتقال بیماری‌های آمیزشی و همین‌طور عفونت پروستات جلوگیری کنین. برای تحریک دهانی مقعد هم استفاده از لایه حفاظت کننده برای جلوگیری از انتقال بیماری‌های آمیزشی توصیه می‌شه. منظورم اینه که اگر کاندوم نداشتین که ببریدش و ازش به عنوان لایه محافظ استفاده کنید، می‌تونید از سلفونی که برای محافظت از غذاها استفاده می‌شه، استفاده کنید.  اگر نگران انتقال بیماری‌های آمیزشی نیستین و ناحیه مقعد رو به طور کامل شستشو دادین، تماس دهان با ناحیه مقعدی از نظر بهداشتی با هر گونه تماس دهانی با نواحی مخاطی شخص دیگه یکسان هست، مثل بوسیدن لب‌ها یا تحریک دهانی کس یا همون فرج.  

در مورد پوست بین پاهاتون، اگه این پوست اخیراً ظاهر شده و الان شما رو اذیت می‌کنه لطفاً به دکتر مراجعه کنین تا احتمال بیماری‌هایی مثل بواسیر رو بررسی کنه در غیر این صورت همون‌طور که گفتم هیچ دکتری نمی تونه ادعا کنه که می‌تونه دخول داشتن رو اثبات کنه. من تو برنامه‌های آینده حتماً در مورد روش‌های مناسب دخول مقعدی و بهداشت مقعد برای دخول به طورکامل توضیح می‌دم.

س: مرسی. سوال دوم و پارسا ازمون پرسیده و گفته که من با همسرم سال‌هاست که زندگی مشترکی داریم (نزدیک 10 ساله زیر یه سقف) من دوجنسگرا هستم و همسرم همجنسگراست. در چند سال گذشته اون ازم خواسته که هر از گاهی اون هم فاعل باشه. البته که آرامش و خواسته اون همیشه برای من در رابطه از هرچیزی مهمتره. تو این سال‌ها هر موقع ازم این رو خواسته، باهاش موافقت کردم. اما مشکل اینکه رابطه مقعدی برام دردناکه. سوال من این نیست که چطور به همسرم بگم نه، اتفاقا می‌خوام بدونم چطور همیشه بگم آره. آیا راه حلی هست که صرفا این عمل دردش برام کمتر بشه (قاعدتاً ما از لوبری معمولی موجود در بازار ایران استفاده می‌کنیم) و سوال بعدیش هم اینه که می‌گه همسرم هر  تعداد که من فاعل باشم می‌تونه سکس داشته باشه، اما زمانی که او فاعل باشه، پس از ارضا دیگه تمایل جنسی تا حدود 3 هفته نداره، آیا این طبیعی؟ من همیشه با نیم ساعت فرصت توان برقراری رابطه مجدد را دارم.

آ: پارسای عزیز، هیچ عملی درموقع سکس نباید درد ناخواسته داشته باشه، بخصوص دخول. علت درد دخول مقعدی در اکثر موارد عدم آمادگی ماهیچه‌های مقعد برای دخول هست. ماهیچه مقعد به طور معمولی عادت به دخول نداره و یه مجرای یه طرفه هست.برای همینم شما باید سعی بکنین تا این و کم کم به دخول عادت بدین. برای یه دخول بی درد حتماً باید علاوه بر استفاده از مایع‌های روان کننده با پایه آب اون هم به مقدار فراوان و کاندوم، مطمئن باشین که به اندازه ی کافی از نظر جنسی برانگیخته هستی و آمادگی داری. مثلا نفس عمیق کشیدن می‌تونه به ریلکس شدن ماهیچه مقعد خیلی کمک کنه. از همسرتون بخواین که دخول مقعدی رو با ماساژ بیرونی و کم کم با ورود آهسته یه انگشت آغاز کنه و آماده باشین که به محض احساس درد، دخول رو متوقف کنین و اگر می‌خوایین ادامه بدین این بار حتماً آهسته‌تر و با مایع لیزکننده بیشتراین کار رو بکنین. به تدریج ماهیچه مقعدی قادر به گشاد شدن بیشتر خواهد بود ولی یادتون نره که درد رو هیچ وقت نادیده نگیرین! شما می‌تونی خودت هم به تنهایی ماهیچه‌های مقعد رو تمرین بدی تا موقع رابطه با همسرت آمادگی بیشتری داشته باشی.

    

در مورد میل جنسی هم، خب باید بگم که چیزی به عنوان مقدار طبیعی میل جنسی وجود نداره. میل و نیاز جنسی افراد نه نتها با هم دیگه خیلی فرق می کنه بلکه حتی برای یه فرد هم در دوران مختلف زندگی و یا برحسب اعمال گوناگون جنسی می تونه فرق بکنه. همونطور که یه نفر مثلاً ممکنه هفته‌ای یه بار تمایل به خود ارضایی داشته باشه ولی بخواد چندین بار رابطه جنسی با یه نفر دیگه برقرار کنه، همسر شما هم می‌تونه میل جنسی با میزان متفاوتی نسبت به اعمال مختلف جنسی داشته باشه.  

امیدوارم که دیگه خیلی نگران این قضیه نباشی و من به سوال شما جواب داده باشم.

 

اشتراک گذاری