آویشن (۷) : بخش دوم - چرا من هیچ‌وقت آماده نیستم؟

من آویشن آموزشگر حرفه‌ای سلامت و لذت جنسی امروز با یه برنامه جدید از سری پادکست‌های آویشن که در وبسایت دوجنسگرا تولید می‌شه مهمونتون هستم. در برنامه‌های قبلی درباره سکس، صحبت در مورد اون، تأثیر هویت جنسیتی در رابطه جنسی و پیشگیری از بیماری‌های آمیزشی و بارداری‌ ناخواسته صحبت کردیم. در این برنامه می‌خوام راجع به سوالی که خیلی می‌شنوم صحبت کنم. این سوال مهم و رایج اینه که «چرا من معمولاً برای برقراری رابطه جنسی آماده نیستم؟»

اشتراک گذاری

سلام دوستان عزیز،

من آویشن آموزشگر حرفه‌ای سلامت و لذت جنسی امروز با یه برنامه جدید از سری پادکست‌های آویشن که در وبسایت دوجنسگرا تولید می‌شه مهمونتون هستم. در برنامه‌های قبلی درباره سکس، صحبت در مورد اون، تأثیر هویت جنسیتی در رابطه جنسی و پیشگیری از بیماری‌های آمیزشی و بارداری‌ ناخواسته صحبت کردیم. در این برنامه می‌خوام راجع به سوالی که خیلی می‌شنوم صحبت کنم. این سوال مهم و رایج  اینه که «چرا من معمولاً برای برقراری رابطه جنسی آماده نیستم؟»

خب، حالا بریم سراغ اون دسته از عزیزانی که مشکل آمادگی روانی ندارن و با وجود اشتیاق فراوون هنوز براشون آمادگی جسمی سخته. آمادگی جسمی برای سکس معمولاً بر اساس برانگیختگی آلت‌های جنسی تعیین می‌شه، اگر چه در موارد بسیاری هم احتمال آمادگی جسمی بدون برانگیختگی وجود داره. یکی از نشانه‌های بارز برانگیختگی جنسی در اغلب افرادی که دارای کیر یا قضیب هستن سفت شدن آلت جنسی‌شونه. بدن اغلب افرادی که دارای کس یا فرج هستن هم نشانه های برانگیختگی بارزی دارند. بعضی ازاین نشانه‌ها شامل مرطوب شدن دهانه مجرای رحم یا واژن، شل شدن ماهیچه‌های مجرای رحم، افزایش طول مجرای رحم و حتی بزرگتر شدن و سفت شدن کلیتوریس یا همون چوچوله در زبان عامیانه هستن. راستی شما از این همه نشونه کدوماشو می‌شناختین؟ خب، من تعجب نمی‌کنم که خیلی از ماها ممکنه اصلا به این فکر نکرده باشیم که همونطور که کیر یا قضیب می‌تونه برانگیخته بشه قسمت‌های مختلف کس یا فرج هم می‌تونن برانگیخته بشن. در واقع برای افرادی که تمایل به دخول دارن برانگیختگی آلت های جنسی خیلی مهم هستن و نباید  تصور کرد که تنها کیر یا قضیبه که برانگیختگی اش شرط لازم و کافی برای یه دخول خوب و لذت بخشه. در واقع هم کس و هم مقعد باید برای دخول برانگیخته و آماده باشن. من در ادامه این برنامه به برانگیختگی کس می‌پردازم ولی در برنامه‌های آینده راجع به دخول مقعدی به طور مفصل صحبت می‌کنیم.

با توجه به اینکه برانگیختگی کس یا فرج خیلی نادیده گرفته شده، شما شاید بپرسین که چطور می‌شه به برانگیختگی کس یا فرج کمک کرد؟ اول از همه اینکه هر فردی معمولاً خودش بهتر می‌دونه که بدنش به چه جور تماس و تحریکی واکنش می‌ده. پس لطفاً یادتون نره که در بحث‌های قبل از سکس و یا حتی در هنگام سکس از شریکتون محترمانه بپرسین تا بهتون بگه شما چطور می‌تونین هر چه بهتر لذت جنسی براش فراهم کنین. با این وجود یه سری نکات کلی در این زمینه وجود داره که من به طور مختصر بهشون اشاره می کنم.

نکته اول اینه که به طور متوسط زمانی که طول می‌کشه تا کس برانگیخته بشه خیلی بیشتر از زمانیه که طول می‌کشه تا کیر برانگیخته بشه. برای همین هم اغلب افرادی که کس دارن معمولاً بیشتر نیاز به نوازش و لمس نقاط حساس بدنشون دارن تا بتونن به برانگیختگی لازم برای دخول یا هر نوع رابطه جنسی دیگه‌ای غیر از دخول برسن. این نقاط حساس جنسی می‌تونه شامل پوست، گردن، لاله ی گوش، داخل گوش، لب ها، نوک پستان ها، و برای بعضی افراد پشت زانوها و انگشت های پا و یا دیگر نقاط بدن باشه. تحریک این نقاط با صبر و حوصله و رضایت و راهنمایی شریک جنسیتون می‌تونه تا حد زیادی به آمادگی جسمی و برانگیختگی جنسی شریکتون کمک کنه. ماساژدستی یا تحریک دهانی نوک پستان‌ها وکلیتوریس و دهانه ی واژن هم می‌تونه درایجاد آمادگی مجرای رحم و تولید رطوبت در این ناحیه  نقش زیادی بازی کنه. همچنین تحریک داخلی واژن توسط انگشت‌ها می‌تونه موجب برانگیختگی بیشتر و ترشح مایعات واژنی بشه که می‌تونه دخول توسط اسباب‌بازی‌های جنسی یا کیر یا انگشت  رو لذت بخش‌تر بکنه. راستی یادتون نره که از یه لایه محافظت کننده برای سکس دهانی روی کس یا دخول انگشتان در واژن استفاده کنین. ما در این مورد در پادکست چهارم مفصل صحبت کردیم.  

با تمام این حرف‌ها، همونطور که گفتم بدن افراد مختلف واکنش‌های متفاوتی داره و ممکنه که حتی با وجود برانگیختگی بسیار و اشتیاق فراوون رطوبت به اندازه کافی در ناحیه واژن ایجاد نشه. در خیلی موارد مثلاً مصرف بعضی داروها می‌تونه موجب خشکی واژن هم بشه. در این موارد استفاده از مایعات لیزکننده می‌تونه مشکل شما رو به راحتی حل کنه. دخول بدون وجود رطوبت کافی در واژن می‌تونه بسیار دردناک و اذیت‌کننده باشه و به بافت داخلی واژن آسیب موقت و در مواردی محدود هم آسیب دائم بزنه. دخول، چه دخول واژنی و چه دخول مقعدی، نباید دردناک باشه مگر این که فردی که مورد دخول واقع می‌شه از این درد لذت ببره و خودش هم این رو اعلام کنه. پس حتماً با صبر و حوصله برای برانگیختگی کافی هر دوتون انرژی و زمان بذارید و از مایعات لیزکننده هم به مقدار کافی استفاده کنین. فقط یادتون باشه که مایعات لیزکننده روغنی می‌تونن موجب افزایش احتمال پارگی کاندوم بشن و همونطور که توی پادکست قبلی مفصل توضیح دادیم حتماً باید از لیزکننده‌هایی که مبنای آب یا سیلیکون دارن استفاده کنین و هرگز از دو لایه کاندوم استفاده نکنین.    

پس دیدیم که آمادگی برای سکس یه مسأله روانی و جسمیه و با کمی تلاش و توجه اغلب می‌شه آمادگی لازم رو فراهم کرد. اگر هم شما احساس آمادگی نمی کنید هیچ وقت فکر نکنین که تحت فشار باید سکس داشته باشین، چونکه رابطه جنسی‌ای که فرد تحت فشار روانی یا جسمی بهش رضایت داده، رابطه جنسی داوطلبانه محسوب نمی‌شه بلکه یکی از خشن‌ترین انواع خشونت یعنی خشونت جنسی است.

خب دوستان، به پایان یکی دیگه از برنامه‌های آویشن رسیدیم. امیدوارم که از این پادکست استفاده کرده باشین و سوال‌های خودتون رو برای ما در سایت دوجنسگرا بفرستین.

روز و شبتون هر جا که هستید پر اشتیاق و دلاتون پر ذوق.

اشتراک گذاری